stat4u Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Blog > Komentarze do wpisu

Z MAHOMETEM NIE MA ŻARTÓW

Ale czy naprawdę krytyka jego i jego wyznawców jest bezpodstawna?

Islamiści i imigranci z krajow Arabskich, to wciąż powracajacy temat.. A to coś podpalą, innym razem kogoś pobiją.

A jaki jest tego powód? Ktoś cały czas obraża ich proroka.

Zaczęło się kilka lat temu od zdjęcia, które widać powyżej i tak ciągnie się do dziś a co gorsza nie wiadomo gdzie zmierza. „Ktoś obraża nasza religie to musimy jej bronić” - tłumaczą się zainteresowani. Ale chwileczkę.

Czy obrażamy ich z kaprysu? A może sobie na to zasłużyli, wysadzając się w miejscach publicznych, prowadząc swoje święte wojny i twierdząc że tylko oni słusznie wierzą. To już fanatyzm, a takich nikt nie lubi.

Zaczęto więc od satyry, a oni niech się cieszą że tylko od tego. Gdyby to Ameryka miała podjąć jakieś kroki, rozpoczęli by kolejna wojnę. Ale amerykanie maja takie hobby.

A dlaczego przedstawiciele innych religii taki nie robią. Przecież wielokrotnie ktoś obrażał nam Jezuska.I jakoś nie widziałem jeszcze żadnego mohera obwieszonego bombami. No ale może jeszcze wszystko przede mną.

Więc dlaczego nie walczymy za Jezuska?

Odpowiedź jest prosta ale i drastyczna. Bo jesteśmy cywilizowani.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że ktoś może myśleć inaczej od nas, wyznawać inne wartości.

No dobra, może nie wszyscy zdają sobie z tego w Polsce sprawę, ale to już inny temat.Muzułmanie na razie tego nie kumają.Europejczycy na razie krytykują ich za to ale nie atakują. Za to oni atakują nas.

I im bardziej jedna strona napiera tym bardziej burzy się druga. To wszystko od dłuższego czasu działa na zasadzie błędnego koła.Co gorsza żadna ze stron nie chce odpuścić.Kto jest w tym konflikcie silniejszy niestety możemy się niedługo dotkliwie przekonać.

Muzułmanie więcej niż głową pracują mięśniami i mogą w końcu spuścić nam solidny łomot.

Oni nie rozumieją że są fanatykami i tkwią w błędzie. Wiedza tylko tyle że świat zachodni jest zepsuty i trzeba go niszczyć.Tylko że, skoro zachód jest taki zły itp. to dlaczego tylu z nich mieszka we Francji czy Wielkiej Brytanii?

Sabotują ten zgniły zachód od środka? Nie. Na tym złym, okrutnym zachodzie maja o wiele wyższy standard życia.

Uciekli z pustymi za chlebem. Niestety wraz z ich migracja przyszły ich zwyczaje. Zwyczaje palenia kukieł, flag i ogólnie robienia awantur. A państwa które ich dobrotliwie przyjęły teraz maja z nimi niezły klops. No bo co zrobić? Wyrzucić?

To byłby dopiero skandal i wkurzyli by się jeszcze bardziej. Zostawić? Sytuacja nie polepszy się. Przestać krytykować?

O nie nie ma tak dobrze. Nie możemy ich traktować jak święte krowy i cały czas uważać żeby ich nie obrazić.

Trzeba obiektywnie patrzeć na wszystko.

czwartek, 11 maja 2017, przemodemon