stat4u Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Blog > Komentarze do wpisu

SUBKULTURY... SĄ DLA DZIECI

Żadnych kolczyków, ćwieków, łysych głów, długich włosów i nastawienia anty wszystko. To dziecinne.

Skąd taki wniosek. Otóż uważam że tylko dzieciaki nalezą do subkultury. Bo tylko dzieciaki czegoś takiego potrzebują.

Ale od początku. Jest sobie taki dzieciak i nagle jak skończy podstawówkę zaczynają mu rosnąć włosy w rożnych dziwnych miejscach, podobają mu się koleżanki bądź koledzy, odzywają się hormony i naturalna chęć trzaskania drzwiami. I jeszcze w dodatku „nikt go nie rozumie”.A więc zaczyna szukać kogoś kto go zrozumie. Czyli kolegów.

A że kolegowie dziwnie się ubierają i lubią raczyć się tanim winem to jeszcze lepiej.

Dzieciak zaczyna być taki jak koledzy.I jest jeszcze jeden plus. Może wkurwić starych, tak samo jak oni wkurwiają jego.

No i dzieciak sobie w tej subkulturze jest, może zrobi sobie jeszcze jakąś dziarę, albo wbije sobie kilka ćwieków w twarz i myśli że jest oryginalny ( podczas gdy w rzeczywistości jego oryginalność jest porównywalna do brazylijskiego serialu z importu). I tak sobie żyje, rok może dwa aż w końcu starzy przestają wkurwiać albo dzieciak kończy szkołę znajduje prace i nie ma czasu raczyć się tanim winem.

Albo w końcu (chociaż w sumie rzadki przypadek) mądrzeje, uświadamia sobie że jego bunt jest gówno wart i i tak nie zmieni całego świata, ani nawet siebie samego, uświadamia sobie że świat nie jest jego wrogiem, że świat nie kończy się tylko na określonym stylu myślenia i nie ma jednej słusznej recepty. Tak właśnie.

Subkultura kojarzy mi się z bardzo wąskim spojrzeniem na swat. Spojrzeniem na świat w stylu kto taki ja my to przyjaciel, kto inny niż my to wróg.Wąskim i na dobra sprawę czarno białym spojrzeniem. Bardzo głupie myślenie.

Przecież świat ma o wiele więcej kolorów niż tylko ten czarny i biały. Ludzie myślą rożnie. I gdybyś urodził się gdzie indziej inny klub piłkarski byłby dla ciebie tym jedynym ukochanym ( to słowo do kibiców).Jeśli ma się te swoje paręnaście lat to jeszcze takie myślenie uchodzi. A jak ma się dwadzieścia kilka? Chyba już nie bardzo.

A znam osoby w tym wieki które nadal tak wąsko myślą..A może wy tez jesteście takimi osobami? Jeżeli tak to chyba pora dorosnąć i przestać wieżyc w bzdury. Nastolatek jako punk, skin, skejt, dres czy co tam jeszcze łazi po tym świecie może jeszcze wzbudzać zrozumienie i empatie. Człowiek który przekroczył dwudziestkę, jako członek subkultury może już wzbudzać tylko politowanie.

Przy okazji chce nawiązać do festiwalu Woodstock. Większość publiki stanowi tam raczej ludzie między dwudziestym a trzydziestym rokiem życia. I wcale się nie dziwie. Sam bym tam nie puścił kogoś kto ma 16 albo 17.

No ale wróćmy do tych dwudziestolatków. Wcześniej, gdy byli nastolatkami, nie puszczani przez rodziców, wreszcie zarobili i są wolni, mogą sobie jechać nikt ich nie zatrzyma. Tylko że oni sami już nie wierzą w to wszystko tak mocno jak wtedy gdy byli młodsi. Jada tam spełnić swój sen który już dawno się skończył.

Są już starzy w udają młodziaków i hipisów, tak naprawdę jadąc się napić może coś zapalić i pobawić.

Nie ma w nich już tych idei. Gdyby były to nie mieli by kasy na przyjazd i na alkohol. Dlatego atmosfera Woodstock wydaję mi się bardzo sztucznie nadmuchana.Podsumowując jeśli jesteś nastolatkiem i należysz do subkultury to się baw. Z wiekiem ci przejdzie. A jak jesteś starszy i dalej do niej należysz to strzel się w łeb. Albo porzuć to i spojrzyj na świat z szerszej perspektywy.

środa, 03 maja 2017, przemodemon
Komentarze
2017/12/30 13:47:35
No ale chyba nie wszystkie subkultury. Nie przesadzajmy, są takie które lepiej żeby nie wyszły przed dziećmi na światło dzienne ;)
-
2017/12/31 11:39:27
Dzieci to zazwyczaj [a="odkrywcyswiata.pl/]odkrywcy[/a], prędzej czy później same znajdą taką subkulturę która będzie im odpowiadać ;)
-
2017/12/31 11:40:40
Dzieci to zazwyczaj odkrywcy, prędzej czy później same znajdą taką subkulturę która będzie im odpowiadać ;)
-
2017/12/31 11:41:23
Wg mnie przynależność do subkultury to tylko chwilowe zajęcie. Każdy się wykrusza potem
-
2017/12/31 11:44:59
To to zjawisko jeszcze istnieje ? :O Myślałem że subkultury już dawno przeminęły, teraz nic o nich nie słychać