stat4u Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Blog > Komentarze do wpisu

MÓJ GUST JEST NAJLEPSZY

I Twój też, prawda?

Wczoraj w ramach najnudniejszego wieczoru świata postanowiłem przesłuchać wszystkie moje ulubione piosenki. Mniejsza o gatunki i wykonawców. Jak już skończyłem poczułem się taki wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju.

Myślałem sobie „ja to dopiero mam gust, a wszyscy inni to się na muzyce nie znają”. I po chwili uświadomiłem sobie głupotę tego stwierdzenia. Przecież każdy tak myśli.

Dla każdego muzyka która słucha jest najlepsza, wiele osób czuje się lepszymi bo słucha tego a nie czegoś innego.

I patrzy z pogardą na tych którzy nie znają tego co człowiek kocha. Ludzie mogą godzinami dyskutować co jest dobre a co jest szitem, przekonywać innych a jak im braknie argumentów to rzucać kurwami.

Dobitnym przykładem tego mogą być komentarze w serwisie YouTube, gdzie prawie pod każdym kawałkiem hip-hopowym czy rockowym parę dzieciaków toczy jakieś gówno warte dyskusje.

Nasuwa mi się pytanie czy oni mają jakieś inne życie poza pisaniem tych komentów. Lepiej by poszli zajęli się czymś, albo zaczęli gadać o czymś innym.Ale cóż internetu nie zmienisz. Ale jest przecież tyle innych rzeczy żeby pogadać.

Na przykład sport.

-Widziałeś ostatni mecz Barcy? -Aha wolisz Real. -No dobrze nie rób mi wykładu na pół godziny dlaczego go lubisz. -To może pogadamy o czymś innym. -Widziałeś wczorajszy odcinek M Jak Miłość? -Aha nie oglądasz takich szitów. -Porozmawiamy o pogodzie? -Czemu robisz się czerwony na twarzy? -Ała mój nos.

Tak właśnie kończy się większość moich rozmów.Ludzie po prostu, uważają że to co lubią oni powinni lubić także inni.

A jak ktoś myśli inaczej to wpierdol. I w nerki.A ja wam powiem że nie ma jednego słusznego gustu.

Wiem banał, ale i tak o tym zapominacie tocząc jakieś dyskusję o wyższości tego nad tamtym.

A wszystko zależy od człowieka. Jak mówił kiedyś Kabaret Moralnego Niepokoju „jeden lubi jak mu cyganie graja a drugi jak mu buty śmierdzą”.

Nie lubicie tego kabaretu? A to jesteście cieniasy.

czwartek, 20 kwietnia 2017, przemodemon