stat4u Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Blog > Komentarze do wpisu

KILKA MILIONÓW EKSPERTÓW

Pamiętam pochmurny dzień po naszej porażce z Hiszpanią w Mistrzostwach Europy. Ile wtedy było analiz, ile opinii. A czasem czuć było po prostu cebulę, bo jak inaczej nazwać mówienie, że gdzie tam nam do Hiszpanii, i wiadomo było, że przegramy. Ja nie wiedziałem.

Po wypadku Premier Beaty Szydło usłyszeliśmy setki komentarzy na ten temat.

W internecie, we wiadomościach, w domu przy rosole czy w spożywczaku na osiedlu.

To że niektóre komentarze nie trzymały wogóle poziomu i były poniżej poziomu gruntu, to już inny temat. 

Zgadzam się z Błaszczakiem, że był to zwyczajny hejt. Bo jak nazwać to, że ktoś pisze, że nie mogło być wstrząsu mózgu, bo ta kobieta nie ma mózgu. Innych wypowiedzi cytować nie ma sensu.

To jest kurwa przykre a dodatkowo media to podchwyciły i w pewnym sensie kontynuowały.

Bo dopierdalanie komuś jest spoko.Po wypadku auta Andrzeja Dudy nie było co prawda hejtu ale podobna ilość komentarzy.Nagle każdy zaczął być ekspertem od samochodów lepszym niż Zientarski i lepszym ekspertem od tajnych służb niż agent Tomek.

Po katastrofie w Smoleńsku co drugi stał się znawcą lotnictwa. Gdybyśmy naprawdę mieli tylu ekspertów sprawa była by już dawno wyjaśniona i zamknięta a tłum zajął by się z rozpędu zamachem na Kenediego.

Wykolei się pociąg i także zaraz odezwą się eksperci. Eksperci, bo przynajmniej raz w życiu jechali pociągiem a to już daje pewnien pogląd.Wystarczy, że Polska odpadnie z mistrzostw Europy, skoczkowie zaczą wygrywać, rzuci cię dziewczyna, zakuje cie w boku, powiesz, że chcesz kupić auto a twój asystent pójdzie na imprezę i zacznie rozdawać stanowiska.

Wujek Mietek doradzi ci w każdej sprawie, tylko postaw mu flaszkę.

A wójek to nie byle kto, bo sprowadza Passaty zza granicy, więc łeb ma a w dodatku zarobiony jest.

Wujek dobra rada powie ci co masz myśleć o tym i o tamtym i będzie cały wieczór wywalał argumenty na poparcie swojej tezy, byś mu wkońcu uwierzył, albo chociaż przytaknął.

Bo ludzie doskonale wiedzą kto współpracował z SB, który polityk kradnie, gdzie proboszcz ma kochankę.

Wie jak należało zagrać z Hiszpanią i co powinien był zrobić kierowca Tico.

Mamy naród ekspertów i specjalistów do spraw cudzych. Nie tylko do spraw cudzych, ale nawet do spraw publicznych. Każdy rozwiązał by dany problem inaczej i korzystniej dla siebie i każdy wie, że politycy, policja i księża to jedna banda.

By nie wyszło na to, że sącze tu jakis jad i powszechny hejt, napisze, że samemy zdarza mi się wchodzić w buty takiego eksperta, kiedy wypowiadam się na różne tematy. Zauważyłem, że robie to niejako z automatu.

Impuls, pisze, publikuje, albo mówie co myśle bez głębszego zastanowienia.

Czasem nawet wyjdzie z tego dobry materiał na blogaska.

Gadanie jest ludzkie, naturalne. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy czegoś nie skomentowali albo się nie wypowiedzieli.

Z sensem czy bez.

Ci którzy mnie znają wiedzą, że lubie też celowo powiedzieć coś zupełnie od czapy, jakąś bzdurę i potem obserwować i słuchać jaka jest na to reakcja. To dobra metoda by poznać charakter człowieka i jego reakcje.

Jednak nie można tego stosować zbyt często. Za którymś razem reakcją będzie fanga prosto w nos.

poniedziałek, 03 kwietnia 2017, przemodemon