stat4u Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Blog > Komentarze do wpisu

W ROCZNICĘ TRAKTATU W RZYMIE

Pogadajmy o Unii Europejskiej.

Deklaracja Rzymska jednak będzie podpisana,.chociaż Pani premier postawiła pewne warunki.

Miała do tego prawo i przy okazji świetną okazję by pokazać, że My, naród nie jesteśmy poddanymi i nie zgodzimy się na wszystko co nam podsuną.

Po porażce , która jednak podobno sukcesem była, podniesionej podczas głosowania na szefa rady UE dla rządu miało to znaczenie. Szybko wstajemy z kolan i przechodzimy na kontratak.

Z jednej strony ok, nie możemy tylko przytakiwać, z drugiej strony nigdy nie będziemy Niemcami, a premier Szydło nie będzie Merkel. Poprzez bycie Niemcami rozumie się silną pozycję w UE i mówienie w niej donośnym silnym głosem.

Dobrze jednak że wysłaliśmy tam szefa Tuska. Szczerze nie do końca rozumiałem sprzeciw rządu przy jego kandydaturze. Tusk w UE, to lepiej dla rządu niż Tusk w naszym pięknym kraju.

No, ale tu w grę wchodziły jeszcze osobiste zagrywki, zatargi i wzajemna nienawiść.

Jednym z postaulatów było nie tworzenie Europy dwóch prędkości. Dwóch prędkości rozwoju.

Ale to pachnie mi utopią. Unia jest jak matka, która ma kilkoro dzieci i nie wszystkie rozwijają się w takim samym tempie, nie wszystkie dołączyły w tym samym czasie i każdy kraj ma swoje uwarunkowania historyczne i mentalne.

Ten cały jednostajny rozwój ładnie wygląda. Na papierze.W rzeczywistości przykładowo dopiero co zaczeliśmy budować autostrady, a rolnik dopiero co zaczął kupować sprzęt a górnik... Górnik przyjedzie pod sejm i będzie podpalał opony.

Zachód zresztą także nie jest już krainą, gdzie ludziom żyje się dostatnio i bezproblemowo.

I czy zachód się tak bardzo rozwija? Nie. Jest dosyć przychamowany, strefa Euro ma zwój kryzys, a ludzie nie mają pracy. Dlatego my nie wchodźmy to tej strefy Euro, każdy zdaje sobie sprawę, że to nie najlepszy pomysł a oprócz idei liczy się interes.

To, że interes stoi ponad ideą powinniśmy brać zresztą od uwagę w każdym aspekcie.

Bo nie samymi ideami człowiek żyje. Brytyjczycy wzieli to pod uwagę i powiedzieli, że wychodzą. 

Wielka Brytania i tak jest już wieżą Babel Europy, teraz płaci cenę za swoje mulitkulti.

Bo kiedyś słońce nad imperium nie zachodziło i Brytyjczycy chcieli zdobyć pół świata. Ceną za to jest to, że teraz pół świata jest u nich.A wywiad i tajne służby w UE też muszą działać słabo, skoro dochodzi do zamachów i morderstw.

Dopiero jak dochodzi do tragedii wtedy odpowiednie służby zaczynają działać.Nie słyszy się w mediach,.że służby udaremniły jakiś zamach. Słyszymy tylko o zamachach.Polska z UE nie wyjdzie, a na pewno nie teraz.

Po ostatnim głosowaniu na szefa rady to media zrobiły halo i zaczęły mówić o polxicie.

Nie wiadomo jednak kto będzie rządził za dwa lata w naszym pięknym kraju i jaki będzie jego kierunek i postawa wobec UE. 

Na naszym podwórku wiele się jeszcze może stać, a z Unii może najszybciej wyjść Janusz Korwin Mikke.

sobota, 25 marca 2017, przemodemon