stat4u Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Blog > Komentarze do wpisu

SHELDON MIAŁ RACJĘ

Pewnie znacie serial Big bang theory. Jeden z bohaterów, najbardziej charakterystyczny,.Sheldon (świetna kreacja) w którymś z odcinków stwierdził, że hormony zamulają nam mózg.

I miał chłop rację. Dotyczy to nie tylko kobiet, mężczyzn też.

Nie będę nawet próbował rozstrzygać komu bardziej, ale gdy w grę wchodzą uczucia, zauroczenia, chęć przedłużania gatunku, racjonalny osąd sytuacji gdzieś nam ucieka i się chowa.

Wchodzimy wciąż w nowe związki, nie chcemy być sami.A te związki bywają kiepskie, ale nie w tym rzecz.

Ile to by mógł człowiek osiągnąć, gdyby nie biegał za kobietami. Niby przyjemność ale i pożeracz czasu. 

Kochamy was, między innymi za to domaganie się atencji.

A przyjemny stan zakochania,.zauroczenia, pojawiający się w pierwszej fazie znajomości.

To przecież otępienie umysłowe, człowiek na niczym się nie może skupić, myśli tylko o jednym i martwi się: czy ona naprawdę mnie chce?, czy przyjdzie na spotkanie?, czy wystarczy mi prezerwatyw?

Dalej nie jest wcale tak lepiej. Jeśli spędzamy coraz więcej czasu ze swoją wybranką to oczywiste jest, że mamy go mniej na zajęcia własne. I cały czas myślimy, co ona teraz robi, czy tęskni, jakiś podejrzany ten listonosz, który chodzi po naszej okolicy.

Jedną z cech panien jest też ciągłe wysyłanie smsów. A jak nie odpiszesz, będziesz miał problemy, oj będziesz. Odpisywanie także zabiera nam czas.

Seba, gdy poznał kobietę swojego życia, już chyba setną z kolei, zaniedbał biedak kolegów i nawet przez chwile przestał chodzić na mecze swojego ulubionego,.czwartoligowego klubu nie mówiąc już o braniu udziału w ustwakach.

Szkoda mi było kolegi- Jestem wewnętrznie rozdarty - Mówił mi. - Chciałbym być z nią a z drugiej strony chciałbym znów pić piwo na ławce i palić. 

Całe szczęście dziewczyna nie okazała się być tą jedyną i znów mógł pić w weekendy i lać po mordach znienawidzonych kibiców drugiego klubu gdzieś pod lasem.

Ten cykl powtarzał się zresztą kilka razy, trwał różnie, raz kilka miesięcy a raz dwa dni. Nie tylko zresztą Seba to miał.

Jak miałbym robić swoje zapiski, będąc równocześnie na randce, pod stołem to tak średnio wygodnie a siedząc w domu zanudzilibyśmy się na śmierć.

Z drugiej zaś strony sporo inspiracji do pisania dały kobiety i spędzanie z nimi czasu.

Pozwala to na badanie terenu tj. na co reagują dobrze a na co krzykiem. Dobrze mi się z wami gada babki.

Zwłaszcza jeśli kompletnie nic do was nie czuje oprócz przyjaźni. Jeśli po rozmowie uznacie mnie za prostaka to nic nie tracę. A zwłaszcza nie tracę czasu.

niedziela, 12 marca 2017, przemodemon