stat4u Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Blog > Komentarze do wpisu

SZTUKA KONTROWERSJI

W naszym pięknym kraju mało mówi się o teatrze. Szczerze mówiąc mówi się tyle co nic. Ale wystarczyło umieścić w sztuce kilka kontrowersyjnych elementów typu papież Jan Paweł II, Smoleńsk, Jarosław Kaczyński i seks oralny i już jest głośno.

W pudełku dyskutują wciąż o kontrowersyjnej sztuce teatralnej Klątwa, która wciąż na afiszu i wciąż wzburza oburzenie środowisk prawicowych i narodowych. Sztuki nie widziałem, mało tego, nawet widzieć nie zamierzam, nie wzrusza mnie to, nie oburza ani nie grzeje.

Myślę, że czas spędzić można w pożyteczniejszy sposób, niż na oglądaniu takich wynurzeń.

W naszym pięknym kraju mało mówi się o teatrze. Szczerze mówiąc mówi się tyle co nic.

Ale wystarczyło umieścić w sztuce kilka kontrowersyjnych elementów typu papież Jan Paweł II ,Smoleńsk, Jarosław Kaczyński i seks oralny i już jest głośno.

Bardzo prosta sprawa, już przyjechały redakcje TVN, POLSAT, TVP, Radio Zet, Republika i Gość Niedzielny i zaczęły mielić temat. Bo mało co tak przyciąga media i ludzi jak kontrowersje.

Mało co tak przyciąga ludzi jak tematy i wydarzenia przeciwko którym mogą się oburzać i protestować.

Środowiska z prawej strony moment skrzyknęli się na protest, niemal natychmiastowo zareagowali.

Tak samo środowiska ze środka i nie co z lewej w moment zareagowały oburzeniem na słowa Kaczyńskiego o panach, a wcześniej przy wypowiedzi o gorszym sorcie.

Bo co jak co, niczego tak nie lubimy jak być przeciwko czemuś lub komuś.Nawet długo się nie zastanawiamy, idziemy za emocjami i głośno wyrażamy swoje oburzenie.

Lubimy się burzyć jak cholera.

Więc tak naprawdę prawa strona potrzebuje tej lewej, niech środowiska narodowe ładnie podziękują reżyserowi tejże sztuki, bo dzięki niemu mogli zabrać głos i kolejny raz mocno zaznaczyć swą obecność.

I niech reżyser podziękuje prawicy, bo zrobili mu taką reklamę o jakiej nawet nie marzył.

Celowo włożył w sztukę papieża i inne elementy o których pisałem, bo potrafił przewidzieć jaki da to efekt.

Jeśli to prowokacja, to tak udało się.Sprowokujesz człowieka, on ci nawrzuca jaki jesteś najgorszy, przejdzie w stan uśpienia ale wróci by znów ci nawrzucać, wtedy gdy dasz mu ku temu najbardziej błachy nawet powód.

A skoro jesteśmy już przy kontrowersjach i hejcie...

Jezus w czasach, w których żył także nie był szczególnie uwielbiany, jedni uważali go za nauczyciela i proroka, inni za buntownika, który obraża to co oni uważali za słuszne. I skazano go na śmierć.

Barabasz naprzeciwko niego był tylko drobnym złodziejaszkiem.

Ale gdyby nie zabito Jezusa zapisał by się tak mocno w histori?

Taki Kuba Wojewódzki jest kontrowersyjny, ma swoich fanów i antyfanów, ale jego program oglądały miliony.

Kontrowersje zawsze będą wzbudzać emocje i będzie o nich głośno.

Aborcja, eutanazja czy legalna marihuana i tym podobne tematy wracają co jakiś czas, bo to problemy, które można rozpatrywać na kilka sposobów, czy to przez pryzmat religii czy zwkłego zdrowego rozsądku.

Gazety typu Fakt piszą o politykach i celebrytach. Sprzedaje się? Oczywiście, że się sprzedaje.

Pieniądze, polityka, seks i gołe cycki. Coś  co ludzie będą kochać i nienawidzić, ale nigdy nie przejdą obok tego obojętnie. 

niedziela, 26 lutego 2017, przemodemon